Mezoterapia i toksyna botulinowa

Mezoterapia igłowa to metoda wykorzystywana od lat w medycynie estetycznej do leczenia rozmaitych schorzeń skóry oraz poprawy jej formy i wyglądu. Metoda ta polega na bezpośredniej iniekcji (wstrzyknięciu) w głąb skóry aktywnych substancji odżywczych / leczniczych.

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną w celu poprawy napięcia, jędrności oraz przyrostu na grubość skóry. Dzięki miezoterapii igłowej skóra ulega szybkiej regeneracji, staje się intensywnie nawilżona i odżywiona – po prostu młodsza!

Poprzez śródskórną iniekcję substancji aktywnych poprawia się mikrokrążenie w skórze i tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Przez mechaniczne nakłucia (mikrourazy) skóra natychmiast pobudzana jest do intensywnej regeneracji. Dodatkowe działane substancji aktywnych sprawia że jej stan ulega znacznej poprawia.

Główne wskazania do mezoterapii igłowej to:

  • wiotkość oraz brak napięcia
  • suchość skóry
  • ścieczenie skóry
  • zmarszczki
  • „worki” i cienie pod oczami
  • wypadanie włosów / łysienie
  • cellulit
  • rozstępy

Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

 

Zastosowanie preparatów toksyny botulinowej to skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym stosowany z sukcesem zarówno u kobiet jak i mężczyzn.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, używana igła jest bardzo cieniutka, polega na podaniu małej dawki preparatu do wybranych mięśni twarzy, co likwiduje problemy związane z marszczeniem się i uwidacznianiem się zmarszczek.

Toksyna botulinowa służy do czasowego usuwania zmarszczek w okolicy czoła, oczu i ust. Podawana jest domięśniowo, średnio raz na pół roku. Preparat ten stosowany jest również do walki z nadpotliwością pach, dłoni i stóp.
Efekt następuje powoli w ciągu 2 tygodni i utrzymuje się zazwyczaj około 5-6 miesięcy.

 

Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy zmarszczek polegają na iniekcji kwasu hialuronowego w okolice zmarszczek. Tam wstrzykiwany preparat chłonie wodę z okolicznych tkanek i likwiduje zmarszczki. Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze.

Po 9 – 12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo rozkłada się na dwutlenek węgla i wodę, po czym ulega całkowitemu wchłonięciu. Po tym okresie zabieg należy powtórzyć. Dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne, niepowodujące trwałych zmian w wyglądzie.

 

Konsultacja lekarska / kosmetologiczna

Zapraszamy na indywidualną konsultację, która obejmuje:

zebranie wywiadu lekarskiego,

dobranie odpowiedniego zabiegu tak by poprawić wygląd pacjenta i zarazem spełnić jego oczekiwania,

wyjaśnienie istoty zabiegu,

ustalenie przeciwwskazań do zabiegu oraz ewentualnych objawów ubocznych
Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane przez lekarza posiadającego międzynarodowe certyfikaty medycyny estetycznej dr Oliwię Janiczek.